ebad
29 دی 1401 - 20:33

رئیس سازمان مدیریت بحران: مناطق زلزله‌زده خوی در ۳ سال بازسازی می‌شوند

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: زمان‌بندی ۳ ساله برای بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی در نظر گرفته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، محمدحسن نامی عصر امروز با همراهی استاندار و جمعی از مدیران آذربایجان‌ غربی با حضور در مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی، از نزدیک در جریان وضعیت خدمات‌رسانی و نیز شرایط این مناطق قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید، در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن تقدیر از مدیریت استانی در خصوص ارائه خدمات به زلزله‌زدگان، اظهار داشت: مدیریت استان آذربایجان‌ غربی در ارائه تسهیلات برای نوسازی و بازسازی مناطق زلزله‌زده بی‌نظیر عمل‌ کرده و الگویی در سطح کشور است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، گفت: برای بازسازی مناطق حادثه دیده خوی  تسهیلات 250 تا 300 میلیون تومانی در نظر گرفته شده که توسط بانک‌های عامل به آسیب‌دیدگان از زلزله پردداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کمک‌های بلاعوض دولت برای بازسازی مناطق زلزله‌زده نیز افزایش خواهد داشت، عنوان کرد: بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده در زلزله روز گذشته خوی باید با سرعت بازسازی و نوسازی شود و دستگاه‌های مسئول در این زمینه با قدرت تمام وارد کار شوند.

نامی توزیع 7 هزار پرس غذای گرم در مناطق زلزله‌زده خوی توسط موکب‌های اربعین حسینی را از جمله اقدامات درخشان در این مناطق دانست و ابراز داشت: برنامه‌ریزی برای حضور این موکب‌ها در مناطق زلزله‌زده انجام شده و با حضور موکب‌ها شاهد بهبود وضعیت توزیع غذا خواهیم بود.

وی تصریح کرد: هلال احمر و دستگاه‌های امدادی در شبانه روز گذشته بیش از 2 هزار و 500 چادر امدادی جهت اسکان اهالی توزیع کرده‌اند و در همین راستا وسایل گرمایشی مورد نیاز خانواده‌ها نیز توزیع شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، از پیگیری وزیر کشور در خصوص وضعیت خدمات‌رسانی به مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت: روند خدمات‌رسانی مطلوب است و باید با همین روال ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 986369