ebad
13 بهمن 1401 - 11:33

ماشین‌آلات آتش‌نشانی ساوه جانی دوباره می‌گیرد

شهردار ساوه از خرید ماشین‌آلات آتش‌نشانی باارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه، امیررضا یوسفیان امروز در جمع خبرنگاران با تبریک ایام فرارسیدن دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و نام امام و شهدای انقلاب گفت: با حمایت شورای اسلامی شهر و کمیته محترم انطباق با خرید یک دستگاه خودروی آتش‌نشانی مجهز به نردبان هیدرولیکی ۵۶ متری امداد و نجات، دو دستگاه خودروهای آتش‌نشانی فوماتیک و یک دستگاه جرثقیل به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان، اتفاقی کم‌نظیر در جهت افزایش ایمنی شهر ساوه رقم خورد.

وی با بیان اینکه این ماشین‌آلات از محل درآمد شهرداری خریداری شده است، افزود: این تجهیزات با بهره‌گیری از استانداردهای روز دنیا بوده و به مناسبت فرارسیدن چهل و چهارمین ایام‌الله دهه مبارک فجر به ناوگان خودرویی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه افزوده خواهد شد.

شهردار ساوه با اشاره به این مطلب که این میزان خرید ماشین‌آلات در سازمان آتش‌نشانی ساوه بی سابقه بوده است، تصریح کرد: امروزه با گسترش و پیچیدگی شهرها، نوع مواجهه برای ایمنی آنها نیز اهمیت مضاعفی پیدا کرده و ما به عنوان فعالان عرصه خدمتگزاری باید تلاشمان را بالاتر ببریم و سطح ایمنی شهر را روز به روز افزایش دهیم‌.

یوسفیان ادامه داد: با توجه به حرکت روند ساخت سازها در شهرهایی مانند ساوه به سمت بلند مرتبه سازی، توجه به مؤلفه‌ مهم تأمین ایمنی و امدادرسانی به سوانح در ساختمان‌های بلندمرتبه امری ضروری است.

وی یادآور شد: ساوه به عنوان دومین شهر استان مرکزی و میزبانی بزرگترین شهر صنعتی کشور طی این چند سال از داشتن بسیاری امکانات لازم آتش‌نشانی از جمله نردبان هیدرولیکی آتش‌نشانی محروم بود.

شهردار ساوه اظهار داشت: چنانچه حادثه‌ای در ساختمان‌های بلند موجود در منطقه‌ای مانند شهرک علوی رخ دهد این تجهیزات است که حرف اول را در کنترل حادثه می‌زند و باید در نظر داشت چنانچه بخواهیم در وقوع حوادث خدمات بهتری بدهیم به تجهیزات بهتر و پیشرفته‌تری نیاز است.

یوسفیان با تاکید بر اینکه شغل آتش‌نشانی شغلی پراسترس و پر دغدغه است عنوان کرد: این شغل به صورت مستقیم با جان مردم در ارتباط است که علاوه بر اهمیت و سرعت عمل در زمان وقوع حوادث، لازم است به داشتن تجهیزات و امکانات مورد نیاز اهمیت بیشتری داده شود.

به گفته وی کمبود امکانات و تجهیزات آتش‌نشانی در کشور گاها موجب شده آتش‌نشانان برای امدادرسانی جان خود را از دست بدهند و یا اینکه در مواردی خسارت مالی و جانی ناشی از بروز سوانح بیشتر از سایر کشورهای دنیا باشد.

شهردار ساوه خاطرنشان کرد: امیدواریم با ارتقای تجهیزات و ماشین‌آلات آتش‌نشانی و افزایش مطالبه‌گری در خصوص ایمنی، شاهد ایمن‌تر شدن شهر باشیم.

پایان پیام

منبع: فارس
شناسه خبر: 1014552